chceš raklamu? - reklamu bude mít každý kdo vymyslí nějakou
KOUKNI NA BLOG V AFFS JANE ROSE!!! :)
Můj youtube kanál: Nicky Teeniez , like, koment, odběr-děkuji :))

Facebook

11. června 2014 v 8:19 | Biezz |  píšu...
Ukrást heslo na FB? Snadné jak facka!
Kvalitní heslo je základem bezpečnosti. Můžete mít ale sebekvalitnější heslo a stejně vám bude prd platné, když se vám ho někdo pokusí ukrást. A že heslo k Facebooku je sakra důležité si hlídat…

Jak se krade heslo?

Jednoduchá hesla se dají odhalit i metodou pokus - omyl. Častým heslem bývá i jen holé datum narození. Po několika zkažených pokusech bývá odepřen přístup k systému, takže hrubou silou zkoušet hesla nelze. A jak tedy účinně zjistit něčí heslo? Jednoduše - podvodnou stránkou.

Podvodné stránky - účinnost i přes 50 %

Ukradené účty na Facebook mají obrovskou hodnotu, a tak se lze setkat s weby, které se jej snaží ukrást. Váš přítel sdílí odkaz "Už mám tlačítko Nelíbí se mi a tentokrát skutečně funguje!" od aplikace Nelibí se mi. Vás to zaujme, na odkaz kliknete, udělíte aplikaci všemožná oprávnění a najednou zjistíte, že jste byli odhlášení z Facebooku. Přihlásíte se a vše jede tak, jak má, tlačítko samozřejmě nikde a aplikace, která dostala udělena oprávnění, za vás napsala vzkaz pro přátele, aby to také vyzkoušeli.
Jenže byla ta stránka, kde jste zadávali heslo, skutečně stránkou Facebooku? Bohužel nebyla. A někdo se teď raduje, že jste mu sdělili jeho heslo. Udělat stránku s identickým vzhledem jako Facebook je snadné, zvládne to i úplný začátečník.

Test: Krádeže hesel na Facebook @ MistrBlogu.cz

Jelikož jsem se s podvodnými stránkami setkával jen z pozice uživatele, nikoliv tvůrce, tak jsem si vždycky říkal - sem může heslo zadat jen trouba. Jenže když jsem pak zjistil, že do té stránky zadali heslo i někteří moji přátelé, zakroutil jsem hlavou. Nedalo mi to, a chtěl jsem si ověřit účinnost takové podvodné stránky v praxi.
Ideálním místem mi přišel tento blog. Je určen pro uživatele Facebooku a články sdílí většinou hlavně ti rozumnější. Podaří se mi tedy nějaké to heslo ukrást, nebo během pár pokusů budu zavalen stížnostmi, že hesla kradu? Ano, u nějaké podvodné aplikace lze čekat mnohem větší účinnost než na mém blogu, kam chodí většinou chytřejší lidé, už jenom proto, že dokážou přečíst nějaký článek.

Hlavně nenápadně

Můj plán byl jasný - snažit se krádeže hesel co nejvíce tajit, abych si nezkazil image a lidé ze mě nezačali dělat podvodníka, jako jsou ti ostatní všude na Facebooku. Nakonec se mi ho podařilo realizovat a během přibližně dvou měsíců jsem se pokusil ukrást heslo tisícům uživatelů, aniž by to mělo nějakou odezvu - nikdo mi nenapsal mail, nikdo si nestěžoval na fanouškovské stránce a ani mě nikdo nepomlouval na ostatních webech píšících o Facebooku. Povedlo se.
Stránka kradoucí hesla se objevila při sdílení článku. Místo sdílení článku na zeď tak nejdříve vyskočilo okýnko informující o nepřihlášení na Facebook. Když se uživatel přihlásil, došlo teprve ke sdílení článku na zeď. Stránka byla zobrazitelná pouze jedenkrát na každém PC - buď heslo uživatel zadá ihned napoprvé, nebo vůbec, už nikdy po něm vyžadováno nebude. Po prvním kliknutí tak ihned začalo fungovat sdílící tlačítko správně, aniž by uživatel musel zadávat heslo - stačilo na něj prostě kliknout znovu. Jenže co když si někdo všiml, že stránka, do které heslo zadává, není na doméně Facebooku? A co když si zapamatoval adresu té podvodné stránky? I ta se mu samozřejmě zobrazila pouze 1x. Při pokusu o její druhé načtení mu byla ohlášena chyba 404 - soubor nenalezen. Nic takového prostě u mě na webu není, já hesla přece nekradu… a se slovy "Hmm, to byla asi nějaká chyba prohlížeče." snahu o mé prozrazení vzdají i ti, kterých jsem se obával.

Test krádeže hesel ukončen, statistiky jsou alarmující

Průměrná účinnost krádeže hesel byla neuvěřitelných 42,3 %! To znamená, že téměř každý druhý, kdo sdílel můj článek, mi zadal své heslo, aniž by se podíval, do jaké stránky heslo skutečně vyplňuje. Statistiky se samozřejmě lišily podle článků, které byly sdíleny - nejlépe dopadl článek o smajlíkách, kde úspěšnost "pouhých" 30 % svědčila o větším rozumu čtenářů, na rozdíl od článku omazání účtů, kde byla úspěšnost katastrofálních 52 % - mezi čtenáři článku bylo spoustu těch, kteří Varování Facebooku uvěřili.
Pokud někoho zajímají i statistiky dle prohlížečů, tak nejlépe dopadli uživatelé Opery (34,9 %), kteří si udrželi obrovský náskok nad uživateli Firefoxu (43,4) a Chrome (44,9). A co Internet Explorer? Ten jsem z důvodu nedostatečného počtu sdílení do statistik nepočítal, respektive jsem ho řadil do kupy mezi ostatní prohlížeče (38,9). Holt Firefox byl absolutně nejrozšířenější a Explorer neměl skoro nikdo - ověření mého tvrzení z článku Facebook mění internet.


Facebook mění lidi

Na českém internetu bylo spoustu portálů s vysokou návštěvností, ale žádný dosud tolik nepostihl lidský život, jako právě Facebook. Samozřejmě, že ne každý uživatel ten Facebook tak "žere". Ale jsou zde už statisíce lidí, kteří Facebookem žijí.
Facebook - jedni závislí, jiní ignorujíU spousty mých přátel se začala vyskytovat skutečná závislost na Facebooku. Ráno vstanou a musí napsat, jak se vyspali a že jdou do školy, ze školy musí napsat, že jsou ve škole, v době oběda musí napsat, co mají k jídlu, odpoledne musí napsat, co dělají, večer zopakovat co dělali odpoledne a v noci se rozloučit a popřát všem dobrou noc.Pak jsou i přátelé, kteří Facebook doslova ignorují. Na jednu stranu je chápu a závidím jim, že mají díky tomu tolik volného času navíc, který se dá využít jistě mnohem lépe. Na druhou stranu se ale také o leccos ochuzují, protože s rostoucím počtem uživatelů rostě i počet věcí, které se na FB řeší a dohadují - různé srazy a akce, o kterých se dnes už nedá dozvědět jinak než na Facebooku, protože přes ICQ a e-mail už nikdo pozvánky neposílá (proč, když každý má FB…). už dávno není doba, kdy znát jen e-mail znamenalo nevědět nic.

Díky Facebooku můžete navázat kontakty s lidmi…

To se píše na hlavní stránce (pokud nejste přihlášení) a musím s tím souhlasit. Díky obrovskému počtu uživatelů patří Facebook mezi špičku pro navázání kontaktu. Pokud ale s někým ten kontakt navážu, raději co nejdříve přejdu na spolehlivější e-mail a nějaký IM (Jabber, ICQ), než nadávat nad ztrácejícími se zprávami na Facebooku. V současné době má být ale nasazen nový chat, tak uvidíme, co přinese lepšího.
Já osobně i když facebook mám ho nepodporuju, ale přijde mi fajn, že si můžu psát s kamarádkama, ale abych řekla pravdu, trochu se tam bojím těch fake účtů a úchylů, nikdy nevíš, jestli to je pravda nebo ne a halvně je dobrý nezadávat si osobní údaje jako bydlím v..... Přesně zaměření atd. nikdy nevíš, kdy se nějaký úchyl objeví... Hlavně je potřeba si nastavit: soukromí (můj obsah uvidí jen přátelé) a pokud to nemáte nastaveno, ne moc zveřejňovat fotky v plavkách atd. :/ I když mi sem možná někdo napíše že já jezveřejňuju, tak já to mám nastavené a mám přidané jen lidi, které znám :) V cč jsou nějaké videa, a na to pozor!
Máte facebook?
Co by jste facebooku dali?

NEBO


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Rose / SBéčko <3 / Jane Rose / SBéčko <3 / | Web | 11. června 2014 v 19:05 | Reagovat

Já jsem se z Facebooku odhlásila a vůbec toho nelituju :-D .

2 Biezz Biezz | Web | 11. června 2014 v 19:29 | Reagovat

já nad tím přemýšlím ale komunikuju tak s kamarádama :)

3 vnnp vnnp | E-mail | Web | 13. června 2014 v 17:27 | Reagovat

Proč tu píšeš, jak ukrázt na fb heslo ? ???

4 Biezz Biezz | Web | 14. června 2014 v 13:03 | Reagovat

Aby lidi na takove odkazy neklikali... a je to zajímavý :)

5 JESSIE JESSIE | Web | 18. června 2015 v 17:39 | Reagovat

výhodné firemní půjčky 8-O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama